Otwarcie nowej Oczyszczalni Ścieków w Rytrze oraz konferencja ReNutriWater

Wczoraj miało miejsce bardzo ważne dla nas wydarzenie jakim było otwarcie nowoczesnej Oczyszczalni Ścieków MBR w Rytrze , połączone z Konferencją ReNutriWater – Woda w obiegu – Spotkania dla przyszłości: Samorząd wobec wyzwań odzysku wody.

Konferencja zorganizowana wspólnie przez Schwander Polska oraz zespół projektu Interreg ReNutriWater, reprezentowany przez jego Liderkę, dr inż. Klarę Ramm – oraz prof. dr hab. Monikę Żubrowską-Sudoł z Politechniki Warszawskiej.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów, środowiska akademickiego i branży technologicznej dyskutowali o wyzwaniach związanych z odzyskiem i ponownym wykorzystaniem wody oraz innowacyjnych rozwiązaniach w oczyszczaniu ścieków.

Składamy serdeczne podziękowania prelegentom : Dr hab. inż. Izabela Kruszelnicka, prof. PP, Prof. dr hab. inż. Ewa Neczaj, dr hab. inż. Anna Grosser, prof. PCz, dr inż. Klara Ramm, dr Monika Bochenek , Dominika Szołdrowska oraz Jan Kolbusz za inspirujące wystąpienia i dzielenie się wiedzą z uczestnikami.

Dziękujemy wszystkim gościom konferencji, a w szczególności Wójtowi Gminy Rytro, Panu Janowi Kotarbie za obecność, otwartość na dialog i wspólne zaangażowanie w budowanie przyszłości opartej na odpowiedzialnym gospodarowaniu wodą.
 

Udostępnij

Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.