Otwarcie nowej siedziby Schwander Polska coraz bliżej
31.03.2017

Design budynku, utrzymany w stylu nowoczesnym ma nawiązywać do innowacyjnego charakteru działalności Schwander Polska i wyrażać ducha firmy. Gmach został harmonijnie wkomponowany w otaczający go górski krajobraz. Wyjątkowy charakter budowli podkreśla nowoczesna bryła oraz liczne przeszklenia. Zarówno wnętrze budynku, jak i zewnętrzna elewacja, zostały utrzymane w kolorystyce stonowanych szarości i bieli. Komfortowa przestrzeń biurowa została uzupełniona wielofunkcyjną salą konferencyjną.

Kompleksowe centrum informacji o technologii MBR  

Budynek został zaprojektowany z myślą o utworzeniu nowoczesnego centrum informacyjnego i technologicznego, stanowiącego miejsce spotkań inwestorów, klientów oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, którzy będą mogli uzyskać niezbędne informacje dotyczące mikrofiltracji membranowej, najnowocześniejszej na świecie technologii oczyszczania ścieków - zarówno w kontekście poszerzenia wiedzy teoretycznej, jak i zapoznania się z jej praktycznymi zastosowaniami. Nowopowstały obiekt będzie spełniać funkcję centrum rozwojowo-szkoleniowego, służącego poszerzeniu świadomości i wiedzy na temat oczyszczania ścieków oraz minimalizacji wpływu oczyszczani ścieków na środowisko naturalne.

Wiedza poparta praktyką

Lokalizacja obiektu nie tylko pozwala na dogodny dojazd od strony Południowej Obwodnicy Nowego Sącza, ale umożliwia również wizytację obiektów zrealizowanych przez Schwander Polska. Wspomniane oczyszczalnie są zlokalizowane w promieniu zaledwie kilku kilometrów od nowej siedziby. Niewątpliwą zaletą pobliskich obiektów jest ich zróżnicowanie, dzięki czemu wizyty referencyjne pozwolą na praktyczną weryfikację wdrożonych rozwiązań oraz zapoznanie się z unikatowymi rozwiązaniami, opracowanymi z myślą o indywidualnych potrzebach i uwarunkowaniach ze strony zamawiającego.

Z myślą o przyszłości

W ostatnich latach na świecie obserwuje się bardzo dynamiczny wzrost zastosowań technologii MBR w oczyszczaniu ścieków. Jest to spowodowane przede wszystkim zaostrzeniem wymogów prawnych dotyczących jakości ścieków oczyszczonych, a także lokalne niedobory wody, co poniekąd wymusza na lokalnych władzach wdrażanie systemów służących ponownemu wykorzystaniu ścieków oczyszczonych oraz odnowie biologicznej wody.

Miejsce spotkań z zespołami naukowo-badawczymi

Niezwykle dynamiczny rozwój rynku oczyszczalni membranowych sprawia, że Schwander Polska nieustannie skupia się na optymalizacji procesów, udoskonalaniu obecnych rozwiązań i poszukiwaniu nowych, pionierskich ścieżek rozwoju. Nowoczesne centrum technologii membranowych powstało z myślą o przyszłości. Będzie to również miejsce spotkań z przedstawicielami środowisk akademickich i naukowych, skupiających światowej klasy specjalistów w zakresie oczyszczania ścieków.  

W chwili obecnej trwają ostatnie prace, mające na celu umeblowanie budynku. Poniżej kilka zdjęć prezentujących obecny wygląd wnętrz. Oficjalne otwarcie siedziby odbędzie się w dniach 11-12 maja 2017.

 Autor: Karolina Kmak, biuro@schwander.pl
 

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY