Spotkanie w Warszawie - Projekt ReNutriWater Interreg
08.03.2023

Spotkanie w Warszawie - Projekt ReNutriWater Interreg


W dniach 8-9 marca 2023 odwiedziliśmy Wodociągi Warszawskie, aby spotkać się ze specjalistami z wielu krajów regionu Morza Bałtyckiego na pierwszym spotkaniu Kick-off Projektu ReNutriWater.

Niesamowita energia, ludzie pełni pasji, innowacyjne rozwiązania i zmiana na lepsze – w ten sposób można podsumować nasze pierwsze oficjalne spotkanie w ramach międzynarodowego programu Interreg – ReNutriWater!

Dyskusja była niezwykle owocna i inspirująca. Program ma wiele celów, które skupiają się wokół zrównoważonego wykorzystania tak cennego zasobu jakim jest woda.
Badania przeprowadzane w ramach projektu pozwolą na określenie najlepszych metod dla odzyskania zużytej wody i jej ponownego wykorzystania. Inicjatywa wspiera zasady gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju.

Pełna nazwa projektu to:
ReNutriWater – Zamykanie lokalnych obiegów wody przez recyrkulację substancji biogennych i wody, a także wykorzystanie ich w przyrodzie
(ang. ReNutriWater – Closing local water circuits by recirculation nutrients and water and using them in nature)

Schwander Polska dostarczy rozwiązania technologiczne, które są niezwykle skuteczne w oczyszczaniu ścieków i ponownym wykorzystaniu filtratu. Jako doświadczony przedsiębiorca Schwander ma wiele do zaoferowania w projekcie, w tym technologię MBR, która jest najbardziej zaawansowaną metodą oczyszczania filtratu.

Już wkrótce kolejny update z naszej działalności w projekcie jako Partnera!
 
Autor: mgr Anna Surówka

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY