Wizyta delegacji z Ukrainy
18.04.2019

18 kwietnia 2019 firma Schwander Polska gościła u siebie delegację przedstawicieli Urzędu Gminy Schidnica (Obw. Lwowski). Ukraińscy samorządowcy odbyli wizytę referencyjną w oczyszczalni ścieków zrealizowanej w najnowocześniejszej na świecie technologii oczyszczania ścieków MBR. 

Podczas spotkania goście mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi na oczyszczalni ścieków w miejscowości Młynne (gm. Limanowa) o przepustowości 911 m3/d. Celem wizyty była wymiana doświadczeń odnośnie technologii MBR oraz dyskusja nad możliwością przyszłej współpracy nad realizacją obiektów w technologii MBR na terenie Ukrainy. 

Gmina Schidnica ściśle współpracuje z Gminą Solina, która jest głównym beneficjentem programu współpracy transgranicznej pomiędzy Polską i Ukrainą mającego na celu promocję i ochronę dziedzictwa naturalnego. Celem przedsięwzięcia jest realizacja inwestycji przyjaznych środowisku, które mają na celu zabezpieczenie Jeziora Solińskiego, lokalnych rzek i wód uzdrowiskowych w miejscowości Schidnica przed zanieczyszczeniem ściekami. Równocześnie, program ma na celu stworzenie możliwości rozwoju turystyki w regionie oraz zwiększenie jego atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów.

W wizycie udział wzięli Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta Schidnica.

 Autor: Karolina Kmak, biuro@schwander.pl
 

Galeria

nasi partnerzy

Partner strategiczny

PARTNER STRATEGICZNY