O schwander
Firma

Witamy na stronie firmy Schwander Polska® . Jesteśmy liderem w budowie oczyszczalni ścieków w oparciu o innowacyjną technologię membranową MBR. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oczyszczalnie w technologii membranowej MBR

Schwander Polska® zatrudnia wykwalifikowany zespół specjalistów, posiadających bogate doświadczenie w zakresie projektowania oraz wykonywania oczyszczalni wykonanych z zastosowaniem najnowocześniejszych systemów membranowych. Technologia membranowa obecnie jest najnowszą i najbardziej efektywną techniką oczyszczania ścieków komunalnych.
 

Dla kogo polecane są oczyszczalnie MBR?

Schwander Polska® przede wszystkim projektuje i wykonuje oczyszczalnie komunalne dla szkół, osiedli, gmin i miast, nastawiając się na współpracę z jednostkami władz terytorialnych i samorządowych. Zespoły projektowe opracowują ponadto spersonalizowane projekty oczyszczalni ścieków dla przemysłu. Z naszej oferty mogą skorzystać między innymi hotele, zajazdy, restauracje czy stacje paliw. Firma realizuje i wykonuje projekty na terenie Polski i Europy.

Od koncepcji po realizację

Doświadczone zespoły projektowe Schwander Polska® zapewniają kompleksową realizację oczyszczalni ścieków w technologii membranowej. Po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb użytkownika, a także uwarunkowań wynikających z lokalizacji obiektu, zespół specjalistów opracowuje spersonalizowane rozwiązania koncepcyjne, umożliwiające idealne dopasowanie projektu oczyszczalni do wymogów zamawiającego. Ponadto, zespół zajmuje się opracowaniem dokumentacji projektowej wraz z kompletem dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń na budowę i realizacją projektu. Firma oferuje całościową usługę, w rezultacie której wykonywane są oczyszczalnie ścieków „pod klucz”, jak również ich późniejsze serwisowanie i eksploatacja.

Korzyści

Korzyści płynące z wyboru oczyszczalni membranowych MBR wykonywanych przez Schwander Polska®:
  • Wysoka efektywność procesów oczyszczania ścieków
  • Zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do klasycznych oczyszczalni ścieków
  • Niskie koszty operacyjne
  • Znaczna redukcja zajmowanej przestrzeni
  • Automatyczny system nadzoru
  • Pełna hermetyzacja i deodoryzacja obiektu
  • Możliwość budowy oczyszczalni na obszarach chronionych
  • Możliwość ponownego wykorzystania wody oczyszczonej (woda technologiczna)
  • Technologia przyjazna środowisku
Każdy z obiektów wykonanych przez Schwander Polska® wyposażony jest w pełni zautomatyzowany zdalny system monitorujący, zapewniający bieżącą kontrolę podsystemów przy pomocy smartfona lub komputera posiadającego dostęp do Internetu. Rozwiązanie to eliminuje konieczność stałego nadzoru osób. Oczyszczalnie zaprojektowane i wykonane przez naszą firmę są w pełni zhermetyzowane i zdeodoryzowane, dzięki czemu nie są uciążliwe dla środowiska i okolicznych mieszkańców. Ponadto, autorskie rozwiązania pozwalają na znaczne ograniczenie zajmowanej powierzchni oraz wkomponowanie obiektu w istniejący krajobraz, bez konieczności tworzenia stref ochronnych.

Innowacje przyjazne środowisku

Koncepcje opracowywane przez ekspertów Schwander Polska® we współpracy z czołowymi przedstawicielami polskich uczelni technicznych m. in. z Politechniką Krakowską oraz zespołami badawczo-wdrożeniowymi firm partnerskich pozwalają na ograniczenie do minimum wpływu projektowanych obiektów na środowisko, jak również opracowanie nowych, efektywnych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z ekspertami Schwander Polska.

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY