Horyniec-Zdrój - oczyszczalnia najnowszej generacji!
21.12.2022

"W Horyńcu-Zdroju ma powstać najnowszej generacji oczyszczalnia. Dla miejscowości, w której działa uzdrowisko - to kluczowa inwestycja. Prawie 9 milionów złotych gmina zdobyła na ten cel z Polskiego Ładu."

W roku 2022, firma Schwander Polska podpisała umowę o budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Horyniec-Zdrój. Jest to miejscowość turystyczna i uzdrowiskowa, znana w całej Polsce z leczniczego mikroklimatu. Schwander Polska jako wykonawca inwestycji, zapewnia idealne wkomponowanie się wybudowanego obiektu w otaczający krajobraz, a także dzięki innowacyjnej technologii membranowej zapewnia niezwykle wysoką jakość oczyszczonego permeatu i ekologiczne rozwiązania eksploatacyjne.

"Plac pod budowę nowoczesnej oczyszczalni już jest przekazany. Powstanie tu obiekt wykonany w najnowszej technologii membranowej, zgodnej z wymogami UE, które w przyszłym roku wejdą w życie. To jednak kosztuje. Ekologiczna budowla oszacowana jest na 11 milionów złotych. Jest długo oczekiwana. Dotąd w Horyńcu Zdroju pracuje stara oczyszczalnia 40-letnia. Nowa powstanie tuż obok niej."

Przysłowiowe "wbicie pierwszej łopaty" miało miejsce 21.12.2022r. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu opublikowanego przez TVP3 Rzeszów, w którym o oczyszczalni najwyższej generacji mówią Prezes Schwander Polska Stanislaw Malinowski, a także Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis.

      


 

https://rzeszow.tvp.pl/65221034/w-horyncuzdroju-powstanie-oczyszczalnia-najnowszej-generacji?fbclid=IwAR3Rl0gVlHVUSsbayvfPZl357nYjnz6vfguNEljpo5dTPURz3YNuXD8lJQ0

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY