Światowy lider technik membranowych w oczyszczalniach ścieków i uzdatniania wody
29.01.2016

Firma SCHWANDER POLSKA® rozpoczęła swoją działalność 11 lat temu. Z różnych form prawnych została przekształcona w spółkę z o.o. spółkę komandytową. Firma SCHWANDER POLSKA® jest światowym liderem w projektowaniu oraz budowie oczyszczalni ścieków w oparciu o technologię membranową MBR oraz technologię reaktorów sekwencyjnych SBR. Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu oraz wykonywaniu oczyszczalni ścieków w oparciu o wyżej wymienione technologie, które mogą być stosowane nie tylko na oczyszczalniach ścieków komunalnych, ale i przemysłowych włącznie z odnową biologiczną wody. Posiadamy kilka zespołów projektowych charakteryzujących się dużym doświadczeniem w projektowaniu oczyszczalni ścieków w systemie MBR i SBR. Aktywnie współpracujemy z uczelniami technicznymi m.in. Politechniką Śląską, Krakowską, Warszawską oraz z działami badawczo-wdrożeniowymi z firm Alfa Laval oraz Hach®.
 
W ostatnich 3 latach wdrożyliśmy innowacyjne systemy oparte na ultrafiltracji membranowej w uzdatnianiu wód powierzchniowych dla celów pitnych.
 
Naszym strategicznym partnerem jest szwedzką firma Alfa Laval (www.alfalaval.pl) oraz firma Hach® (www.hach).
 
Jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek innowacyjną metodę usuwania związków biogennych ze ścieków w oczyszczalniach MBR. Metoda oparta jest na optymalizacji procesów naprzemiennych denitryfikacji NDN –RTC w czasie rzeczywistym.

Zajmujemy się również przygotowaniem rozwiązań koncepcyjnych, opracowujemy dokumentacje projektowe wraz ze wszystkimi dokumentami potrzebnymi do uzyskania pozwoleń na budowę oraz wykonujemy „pod klucz” kompletne obiekty wraz z uzyskaniem efektu ekologicznego. Powyższe rozwiązania technologiczne zostały opracowane przez naszych specjalistów. Typowym przykładem wdrożenia naszej autorskiej technologii oczyszczani ścieków komunalnych jest gmina Chełmiec. Na przestrzeni lat 2014/2015 zaprojektowaliśmy i uruchomiliśmy 4 oczyszczalnie ścieków z zastosowaniem najbardziej zaawansowanej technologii, a 3 kolejne są na etapie projektowania.
 
Jako pierwsi na świecie wykonaliśmy oczyszczalnie ścieków z naprzemienną denitryfikacją w czasie rzeczywistym sterowaną najnowocześniejszym systemem NDN-RTC (optymalizacja procesów naprzemiennej denitryfikacji w czasie rzeczywistym).
 
Firma zaprojektowała i wykonała oczyszczalnie ścieków o przepustowości od 100 -2500 m3/d, które są w pełni zautomatyzowane, niewymagające stałej obsługi osób, jedynie wymagają nadzoru, który jest wykonywany zdalnie przez Internet. Należy dodać, że efektem oczyszczania ścieków w tej technologii jest woda, którą można porównać z pierwsza klasą czystości wód płynących. Zaprojektowane i wykonane obiekty są całkowicie zdeodoryzowane, zhermetyzowane, zajmują małą powierzchnię oraz są wkomponowane w istniejący krajobraz i nie wymagają tworzenia żadnych stref ochronnych.
 
Działamy na terenie Polski, Słowacji, a szczególnie w miejscach prawnie chronionych, takich jak Parki Narodowe czy Natura 2000 np. oczyszczalnia ścieków w miejscowości Raczki nad rzeką Rospudą, oczyszczalnia ścieków w gminie Leoncin – Puszcza Kampinoska i obecnie projektowana w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
 
Firma Schwander Polska® otrzymała propozycję projektowania i wykonywania oczyszczalni ścieków w technologii MBR dla naszych wschodnich sąsiadów.
 
Bierzemy udział w międzynarodowych targach ochrony środowiska takich jak POLEKO, Wod-Kan.
Frima Schwander Polska® nastawiona jest na szeroką współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, uczelniami, zespołami naukowi, studentami.
 
Przykładowe zaprojektowane i wykonane obiekty:
 
Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Piątkowa
 
 
Zaprojektowana OŚ w miejscowości Kasina Wielka dla stacji narciarskiej Śnieżnica, wkomponowana w stok narciarski
 
 
Oczyszczalnia Ścieków w miejscowości Wielogłowy
 
Posiadamy Certyfikat Autoryzowanego Dystrybutora Alfa Laval i jesteśmy uprawnieni do prowadzenia działań sprzedażowo-promocyjnych w zakresie Modułów Filtracji Membranowej MBR.
 
Co roku organizujemy konferencję oraz spotkania samorządów i eksploatatorów oczyszczalni ścieków w miejscowości Rytro.
Jako jedyni wykonaliśmy najwięcej obiektów w technologii MBR w 2015 r.
 
 
 
 
 
 
 
 W bieżącym roku zaplanowaliśmy budowę Europejskiego Centrum Technik Membranowych w Podegrodziu. Posiadamy wykupiony teren i obecnie staramy się o pozwolenie na budowę.
 
Rozpoczęliśmy też długoterminowe badania nad optymalizacją procesów oczyszczania ścieków wraz ze skutecznym usuwaniem związków biogennych.

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY