W Kunowie wbito łopatę pod nową oczyszczalnię
18.05.2018

Budowa oczyszczalni w Kunowie to inwestycja strategiczna dla gminy.  Istniejąca instalacja ma prawie 40 lat i nie spełnia swoich zadań., a wydobywający się z niej fetor znacznie utrudnia codzienne życie mieszkańcom. Po wybudowaniu nowej oczyszczalni wszystkie skanalizowane wsie będą przyłączone do Kunowa.  Nowa czyszczalnia będzie wykonana w bardzo nowoczesnej technologi MBR. Jak zaznaczył Stanisław Malinowski z firmy wykonującej budowę, oczyszczona woda będzie trafiała z powrotem do rzeki.Procesy technologiczne będą w pełni zautomatyzowane, a dzięki fotowoltaice oczyszczalnia będzie samowystarczalna pod względem energetycznym.
 

Burmistrz Kunowa Lech Łodej podkreśla, że to największa inwestycja w dziejach gminy. Cały koszt to 16 milionów złotych, 7,2 miliona stanowi dofinansowanie z RPO. Oczyszczalnia pozwoli nie tylko na sprawne przyjęcie ścieków, które wpływają do starej oczyszczalni, ale także p. Janika.

Inwestor prace rozpocznie w piątek, ale już dziś wbito uroczyście pierwszą łopatę. W zorganizowanej uroczystości uczestniczyli władze gminy, mieszkańcy Kunowa i zaproszeni goście, wśród nich senator Jarosław Rusiecki i wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Nowa oczyszczalnia ma zacząć funkcjonowanie w czerwcu przyszłego roku.

Autor: Karolina Kamińska
Źródło: http://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/16100,w-kunowie-wbito-lopate-pod-nowa-oczyszczalnie 

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY