Woj. śląskie – koniec rozbudowy oczyszczalni w Porębie. Jest nowocześnie
12.12.2022

Kolejna inwestycja w wykonaniu firmy Schwander Polska zyskuje uznanie w mediach. Tym razem mowa o oczyszczalni ścieków w Porębie, gdzie w ciągu roku od rozpoczęcia prac zaszło wiele zmian. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie (MPWiK), zyskało nowy obiekt działający w najbardziej zaawansowanej technologii oczyszczania ścieków jaką jest technologia membranowa (MBR). Wartość całości inwestycji to ponad 9 mln zł. 
 

Oczyszczalnia ścieków MBR - Poręba (woj. Śląskie)
 
Serdecznie zapraszamy do dalszej lektury na temat inwestycji, której wykonawcą jest Schwander Polska na stronie portalu inzynieria.com, gdzie znajduje się artykuł podsumowujący prace.

"Podczas robót powstał nowy ciąg technologiczny wykorzystujący nowoczesne rozwiązanie MBR (ang. Membrane Biological Reactor). Oczyszczone tą metodą ścieki mają jakość porównywalną z pierwszą klasą czystości wód płynących (np. górskich potoków). Po dezynfekcji lampą UV można je wykorzystywać do utrzymania czystości czy nawadniania, oszczędzając w ten sposób zasoby wodne. Obiekt jest sterowany automatycznie przez urządzenia z dostępem do internetu. Nie ma potrzeby stałej obecności personelu."

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/wodkan/wiadomosci/65569,woj-slaskie-koniec-rozbudowy-oczyszczalni-w-porebie-jest-nowoczesnie © inzynieria.com

Galeria

nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY