Spotkanie z Prezydentem i CEO Alfa Laval Group
26.06.2019

5 października 2017 przedstawiciele firmy Schwander Polska wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem i CEO szwedzkiej firmy Alfa Laval.

Tom Erixon objął stanowisko Prezydenta i CEO w 2015 roku. Była jego pierwszą wizyta w Polsce po objęciu najwyższego stanowiska w globalnych strukturach korporacji. Alfa Laval jest wiodącym dystrybutorem wyspecjalizowanych produktów i rozwiązań w trzech kluczowych technologiach: wymiany ciepła, oddzielania i przepływów. Urządzenia Alfa Laval sprzedawane są w około 100 krajach, zaś firma zatrudnia około 17 000 pracowników na całym świecie. Większość z nich pracuje w Szwecji, Chinach, Danii, USA, Indiach. Warto podkreślić, że Schwander Polska była jedyną polską firmą, która otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu.
 
W spotkaniu ze strony Alfa Laval udział wzięli: Tom Erixon (President and CEO Alfa Laval Group), Joachim Vilson (Executive Vice President Alfa Laval Group), Małgorzta Moczyńska (Managing Director, EE Cluster President), Marcin Espenshied (Regional Sales Manager Food & Water) oraz Jacek Pyskło (Sales Engineer Food & Water). Po krótkim przybliżeniu historii partnerstwa firm Schwander Polska oraz Alfa Laval, zaprezentowano unikatowe rozwiązania opracowane przez ekspertów Schwander Polska, które pozwoliły na uzyskanie pozycji lidera w zakresie technologii MBR w Polsce. Omówiono plany obu firm w perspektywie najbliższych lat w zakresie współpracy oraz wprowadzenia oczyszczalni ścieków MBR opracowanych przez Schwander Polska na rynki europejskie i światowe.
 
Niekonwencjonalne i innowacyjne rozwiązania, rozwinięte przez lata praktycznych doświadczeń, spotkały się ze sporym uznaniem CEO i Prezydenta Alfy Laval. Wyraził on również chęć dalszego wspierania rozwoju technologii poprzez dalszą kontynuację owocnej współpracy pomiędzy firmami i wymianę doświadczeń w zakresie tworzenia najefektywniejszych systemów oczyszczania ścieków na świecie.